policja biała podlaska

10 tysięcy złotych wróciło do właściciela

Podzielcie się informacją

Dzięki postawie 37-latka z gminy Konstantynów, 10 tysięcy złotych wróciło do właściciela. Mężczyzna znalazł plik banknotów na parkingu jednego z bialskich marketów. Natychmiast powiadomił stróżów prawa oczekując na miejscu zdarzenia.

W piątkowe popołudnie dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że  37-letni mieszkaniec gminy Konstantynów, pod jednym z bialskich marketów znalazł plik pieniędzy. Natychmiast powiadomił o tym stróżów prawa. Po chwili skontaktował się ponownie twierdząc, że znalazł się właściciel gotówki.

W trakcie rozmowy z mundurowymi zgłaszający oświadczył, że idąc do swojego samochodu, zauważył na parkingu leżącą gotówkę. Nie liczył jej, za to od razu postanowił zadzwonić na numer alarmowy. Po chwili zauważył mężczyznę, który chodził po parkingu wyraźnie czegoś szukając. Był to właściciel pieniędzy, który potwierdził, jaką sumę zgubił. Było to 10 tysięcy złotych. Właścicielem gotówki okazał się mieszkaniec gminy Janów Podlaski.

W obecności policjantów 37-latek przekazał pieniądze właścicielowi, który nie krył swojego zadowolenia. Dziękujemy znalazcy za uczciwość i godną naśladowania postawę.

Dziękujemy za uczciwość i godną naśladowania postawę. Przypominamy, że znalezione pieniądze oraz przedmioty posiadają właściciela. Wbrew powiedzeniu „znalezione nie kradzione” nieoddanie znalezionej rzeczy jest przestępstwem określanym prawnie jako przywłaszczenie, za co grozi odpowiedzialność karna.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.