1/16 Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej - dzień 1

1/16 Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej – dzień 1

Idźcie i siejcie ;)

Rozpoczął się turniej 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej w którym zawodnicy UKS Olimpia Biała Podlaska walczą o awans do kolejnej fazy rozgrywek. Podobny cel przyświeca zawodnikom UKS Juvenia Rzeszów, TS Siemiatycze oraz SKS Kusy Kraków.

W pierwszym meczu turnieju zmierzyły się drużyny TS Siemiatycze i UKS Juvenia Rzeszów. Mecz wygrali zawodnicy z Siemiatycz 26:21, jednak w II połowie meczu Juvenii rozpoczęli odrabianie strat i zanosiło się na na niespodziankę. Nie wykorzystany rzut karny nie pozwolił na zmniejszenie strat i Siemiatyczanie dowieźli zwycięstwo do końca.

Po oficjalnym otwarciu mistrzostw rozpoczął się drugi mecz już z udziałem gospodarzy UKS Olimpia Biała Podlaska i SKS Kusy Kraków. Trener Olimpii Marcin Stefaniec  nie ukrywa, że celem jest awans do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej z pierwszego miejsca. Pierwszy mecz udowodnił, że jest możliwe. Po dość niemrawym początku i wyjściu zawodników z Krakowa na prowadzenie, Olimpia budzi się. Niesieni dopingiem kibiców, którzy po brzegi wypełnili hali sportową przy Szkole Podstawowej nr 3, rozpoczęli odrabianie strat. Zaznaczyli należy, że zawodnicy SKS Kusy Kraków stosowali nie spotykaną za często taktykę z 7 zawodnikami w ataku. Na nic jednak to się zdało. Jak zdradzili w pomeczowym wywiadzie Gabriel Olichwiruk i Jakub Jaszczuk – nie nagrywamy na parkiecie gdy ktoś po nim biega 😉 –  taktyka Krakowian była rozpracowana i byli przygotowani na taki model gry. Wynik meczu 34:26 dla Olimpii.

Dzisiejszy (02.02) rozkład meczów:

10.00-SKS Kusy Kraków-TS Siemiatycze
12.00-UKS Olimpia Biała Podlaska-UKS Juvenia Rzeszów

Zachęcamy do dopingu.

A o 15.00 Zimowa Arena BLSP

« 1 z 4 »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.