Kronika służb

Przewoził 5 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

Przewoził 5 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili rano (05.04) ponad 5 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda przewożona osobowym samochodem ukryta była w specjalnie przerobionych schowkach.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego (delegatura w Białej Podlaskiej) ujawnili ponad 5 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze realizując posiadane informacje ustalili, że 57-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej posiadać może kontrabandę. Rano (05.04) auto, którym podróżował 57-latek zatrzymane zostało do kontroli. W jego wnętrzu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które ukryte były w specjalnie przerobionych schowkach. Kontrabanda została zabezpieczona, natomiast 57-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy.

Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno – skarbowych i zagrożone jest karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru. To już kolejna wspólna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Źródło materiał i foto: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
http://bialskieforum.pl

2 thoughts on “Przewoził 5 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.