Jarmark Rękodzielniczy w Terespolu
Edukacja Fotorelacja Kultura Terespol

Jarmark Rękodzielniczy w Terespolu (foto, video)

W niedzielę (08.26) odbył się Jarmark Rękodzielniczy w Terespolu. Na gości czekało wiele niespodzianek.

Na scenie można było obejrzeć i usłyszeć występy teatrów, kapel, zespołów i solistów. Chętni mogli wziąć udział w żywych warsztatach ginących zawodach rzemiosła rękodzielniczego: kowalskim, bednarskim, garncarskim. Dodatkową zachętą do udziału w warsztacie była możliwość wygrania bonu o wartości 100 zł dla uczestnika warsztatów. Odbył się także pokaz – tego z czego słynie Terespol – kiszenia ogórków, a chętni mogli wziąć słoiczek na smaczną pamiątkę.

Moją szczególną uwagę zwróciło stanowisko terespolskiego MOK i perebory w wykonaniu Janusza Tureckiego, który stara się elementy z kultury ludowej wkomponować w elementy współczesne. Zasługuje to na szczególne wsparcie, bowiem ludowość to nie tylko naśladownictwo ale także czerpanie z niej. I nie odnosi się to tylko do jednej dziedziny – tkactwa, ale i pozostałych. Taniec, muzykę czy chociażby ginące zawody można zaprząc, wykorzystać dzisiaj. Doskonałym tego przykładem był kuśnierz, z Brześcia, który ręcznie wyrabia torby, portfele i inne wyroby skórzane.

Galeria zdjęć:

« 1 z 2 »
Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem, nie byłem komunistą. Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem, nie byłem socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem, nie byłem związkowcem. Kiedy przyszli po Żydów, milczałem, nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować. Martin Niemöller
http://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.