Dni teatru ulicznego w Terespolu
Edukacja Fotorelacja Kultura Terespol

Dni teatru ulicznego w Terespolu

Występami Teatr Urwis oraz Ulicznego Teatru Ognia Antidotum zakończyły się dwudniowe warsztaty teatralne, które odbyły się w dniach 11-12.08 w Terespolu.

W sobotę (11.08) rozpoczęły się warsztaty teatralne. W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu 16 uczestników. Udział w warsztatach wzięły głównie dzieci, jednak skierowane one były do wszystkich mieszkańców. Dzieci uczyły się sztuki kuglarstwa, podstaw gry teatralnej a także nauki chodzenia na szczudłach – relacjonowała Katarzyny Gołoś, inicjatorka całego „zamieszania”, która nie zamierza poprzestać tylko na tych warsztatach i snuje dalsze plany. Zauważa, że w Terespolu jest zapotrzebowanie na występy, warsztaty teatralne. Istniała już nawet taka grupa, która wobec braku instruktora, osoby która by spinała całość, rozpadła się. Stąd też apel do władz miasta o przemyślenie pomysłu powołania instruktora a także powstanie sceny, gdzie w przyszłości mogłyby się odbywać spektakle.

Dzień drugi warsztatów był przygotowaniem do wieczornego finału, uczestnicy mieli okazję poznać teatr od zaplecza i obserwować proces przygotowań do spektaklu.

We wspomnianym wieczornym finale warsztatów – który odbył się w Parku Miejskim – wystąpiły teatry: Teatr „Urwis” z Krakowa – w spektakl pt. ,,Król Zwierząt” oraz Uliczny Teatr Ognia ANTIDOTUM z Białej Podlaskiej w spektaklu „Krąg życia”. W występie Antidotum zadebiutowała Magda – uczestniczka warsztatów.

Projekt dofinansowany był w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018” ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Fragment występu Uliczny Teatr Ognia ANTIDOTUM:

Galeria zdjęć:

 

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem, nie byłem komunistą. Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem, nie byłem socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem, nie byłem związkowcem. Kiedy przyszli po Żydów, milczałem, nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować. Martin Niemöller
http://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.