czujniki jakości powietrza
Terespol Z Białej Podlaskiej

Będą czujniki jakości powietrza

Zakończyło się głosowanie na zewnętrzne czujniki jakości powietrza w ramach konkursu „wiem czym oddycham” organizowanym przez Aviva. W naszym regionie znajdą się dwa czujniki.

O akcji informowaliśmy w artykule Zagłosuj na czujnik jakości powietrza w Białej Podlaskiej, w naszym regionie znajdą się dwa czujniki jakości powietrza w Białej Podlaskiej ul. Kościuszki 26, oraz w Kobylanach ul. Słoneczna 109. Szkoda tylko, że nie nasze głosy a decyzja komisji konkursowej zdecydowała o przyznaniu czujników. Dwa możliwe wnioski się z tego nasuwają: mało osób wiedziało o akcji lub po prostu ludziom to zwiędłym kalafiorem dynda.

Ale dość tego smędzenia, może o samych czujnikach. Czujniki to niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8×16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

Zapewne po zainstalowaniu wybrane lokalizacje będą dostępne na mapie stanu jakości i poziomu zanieczyszczeń powietrza.

Najważniejsze, żeby chciało się komuś chcieć.

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem, nie byłem komunistą. Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem, nie byłem socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem, nie byłem związkowcem. Kiedy przyszli po Żydów, milczałem, nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować. Martin Niemöller
http://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.