AlterOFFka w Terespolu
Fotorelacja Kultura Terespol

AlterOFFka w Terespolu

W miniony weekend (27-28.10) w Terespolu odbyła się AlterOFFka – pokaz filmów dokumentalnych z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Po pokazie odbył się koncert zespołu Re1ikt.

W ramach pokazu zgromadzona publiczność obejrzała cykl filmowych dokumentów pt. „Odpady”, na który złożyło się 5 filmów: „Pieniądze”, „Wraki”, „BUM”, „Dwie wyspy”, „Tratwa Meduzy”. Jak wskazuje tytuł cyklu, filmy dotyczyły odpadów, różnych: pieniędzy, władzy, statków, amunicji, zwykłych śmieci, zwłok czy ludzkich postaw. Metafory? Pewnie były, jednak ja zawsze miałem problemy z tym co podmiot liryczny miał na myśli. Na dokładkę obejrzeliśmy „Leninopad” – film ukazujący na przestrzeni lat stosunek do Lenina na Ukrainie.

Po pokazie filmów odbył się koncert. Na scenie wystąpili goście z Mińska  (Białoruś) z zespołu Re1ikt, reprezentujący gatunek muzyki nazywany etno/rock – połączenie muzyki rockowej z etnicznymi korzeniami, w tym przypadku białoruskimi.

Fragment koncertu grupy Re1ikt:

 

Galeria zdjęć:

« 1 z 2 »

 

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem, nie byłem komunistą. Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem, nie byłem socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem, nie byłem związkowcem. Kiedy przyszli po Żydów, milczałem, nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować. Martin Niemöller
http://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.